piątek, 7 września 2012

Włocławek - kawałek nr 2:)

Czarny Spichrz jest jedyną drewnianą budowlą (o konstrukcji zrębowej ze szczytem konstrukcji szkieletowej) tego typu zachowaną w mieście. Wybudowany został na początku XIX w. do celów magazynowych.Po wojnie użytkowany był przez Kujawskie Zakłady Koncentratów Spożywczych (obecnie "Delecta"). W 1980 r. przeprowadzono w obiekcie remont kapitalny z adaptacją na cele kulturalno-oświatowe dla Dobrzyńsko-Kujawskiego Towarzystwa Kulturalnego.

W Czarnym Spichrzu jest pub - Piwnica. Lokal stary, ewoluujący w swoich klimatach, mam wrażenie, że obecnie jedyny gdzie można iść w mieście i pobawić się, różnorodna muzyka, dobre piwko;)
Niestety knajpka ma minus (oczywiście to moje zdanie), gdy jest impreza pub jest zamykany na klucz i nie ma możliwości wyjścia - trzeba szukać barmana/nki, a to trochę trwa. Gdyby wybuchł np. pożar to co wtedy? Wejście do Piwnicy (właśnie te kraty w drzwiach są zamykane):

Jutro również zaproszę Was do Włocławka i pokażę "zwykłe" życie w mieście:)

1 komentarz:

  1. Ojej, to rzeczywiście niebezpieczny zwyczaj z tym zamykaniem krat, różne są sytuacje, a panika w tłumie bywa zabójcza. Mam nadzieję, że nigdy nikt nie będzie musiał się o tym przekonywać na własnej skórze.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcenie chwili na umieszczenie komentarza :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...