poniedziałek, 15 października 2012

szybki wypad do Lanckorony

Jedziemy do Lanckorony:
Na zboczu Lanckorońskiej Góry znajduje się malownicza wieś letniskowa, której rynek dobitnie świadczy o tym, że była kiedyś ona miastem. Już w XIV w. Lanckorona miała prawa miejskie, a zachowana małomiasteczkowa zabudowa pochodzi z XIX w. Są to drewniane domy z podcieniami, ustawione szczytami do rynku i ulic. W jednym z nich mieści się muzeum ze zbiorami archeologicznymi i historycznymi - niestety gdy ja byłam, muzeum było zamknięte. No to pokażę Wam kawałek rynku w Lanckoronie: 

Przy jednej z uliczek odchodzących od rynku stoi murowany kościół św. Jana Chrzciciela, wybudowany w stylu gotyckim w okresie lokacji miasta. Później uległ on przekształceniom, ale zachował się renesansowy i barokowy wystrój wnętrza.

Na rynku można kupić rękodzieło - piękne i oryginalne przedmioty. Oto jeden ze sklepów:
Ale najwięcej jest aniołów:) Co rok w grudniu odbywa się tutaj Festiwal Zimowy "Anioł w Miasteczku", jeśli macie czas i ochotę to serdecznie zapraszam:) A to anioł na zachętę:

1 komentarz:

  1. I to jest to, moje ulubione miejsce. Szczególnie popołudniem kiedy zawita tu pełny spokój i nastaje zachód słońca nad ruinami starego zamku.
    Pozdrawiam i zapraszam do siebie. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcenie chwili na umieszczenie komentarza :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...