sobota, 21 września 2013

Okrąglak

Okrąglak to symbol poznańskiego modernizmu. Zaprojektowany przez architekta Marka Leykmanna. To jeden z najsłynniejszych budynków w ponad 1000-letniej historii miasta. Choć powstał w latach dominacji realizmu socjalistycznego (1949-54) reprezentuje wszystkie cechy wzorcowego wręcz modernizmu. Zobaczcie sami:

7 komentarzy:

 1. Znam ten budynek , nie wiem co w nim teraz jest bo wszystko się zmienia sklepy powstają i znikają jak w kalejdoskopie ale kiedyś jeżdziło się tam na zakupy to był taki dawny dom towarowy.Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś tętniło tam życie, przewijało się mnóstwo osób, na każdym piętrze można było kupić określony sortyment, windy jeździły w górę i na dół, a teraz też nie wiem dokładnie, co tam jest. Pewnie banki i tym podobne. Szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też go pamiętam z czasów gdy jeździłam na targi poznańskie,pamiętam,że był tam fajny sklep z zabawkami dla dzieci:)Kupowałam tam drobiazgi dla moich córek:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tego budynku.
  Podoba mi się.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Poznałam go stosunkowo niedawno. Jest on charakterystycznym punktem miasta.

  OdpowiedzUsuń
 6. Okraglak teraz to po prostu biurowiec. Mnie on zachwycił swoją formą, no fajnie sie komponuje:) Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcenie chwili na umieszczenie komentarza :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...